Prekių katalogas

KĄ BŪTINA ŽINOTI APIE SKYSTUOSIUS TAPETUS

KĄ BŪTINA ŽINOTI APIE SKYSTUOSIUS TAPETUS

     1. Skystų tapetų gamintojai siūlo šimtus šių tapetų variantų: skirtingos sudėties, įvairių atspalvių, faktūrų, su blizgučiais arba be, su natūralaus akmens žėručio priedais. Rinkitės Jums tinkamiausią tik iš katalogų su tikrais tapetų pavyzdžiais. Jokios nuotraukos monitoriaus ekrane ar tuo labiau išmaniąjame telefone neperteiks tikrų atspalvių ir faktūros. Nusimanančio pardavėjo rekomendacijos taip pat dažnai būna labai naudingos.

     2. Nepatartina rinktis pačių pigiausių skystų tapetų. Jie gaminami pataupant ant kokybiškų medžiagų, klijų ir priedų. Sunkiau dengsis, išvaizda gali ir nepateisinti Jūsų lūkesčių. Kaina turėtų būti bent 5÷7 €/m².

     3. Lygindami kainas žiūrėkite ne kiek kainuoja maišas skystų tapetų, o kokia gaunasi kvadratinio metro kaina. Ją apskaičiuosite, maišo kainą padalinę iš gamintojo nurodyto padengiamo ploto kvadratiniais metrais. Dažniausiai dengiamas plotas iš vieno maišo būna nuo 3 iki 5 m².

     4. Vieno skystų tapetų maišo išeigą gamintojai nurodo maksimalią, kai paviršius idealiai lygus ir dirba patyręs meistras. Realiomis sąlygomis, priklausomai nuo paviršiaus lygumo ir rankų „kreivumo“, tapetų reikėtų įsigyti 10÷30% daugiau. Jų turėtų užtekti užbaigti darbui, nes vėliau tęsiant darbą gali matytis riba, kur buvo sustota. Be to, verta pasilikti kokį pusmaišį vėlesniems pataisymams. Papildomai užsakius, gali nežymiai skirtis atspalvis.

     5. Šviesiais, o ypač baltais skystais tapetais dengiamas paviršius turi būti šviesus, o geriausia baltas. Neturi būti tamsių dėmių, nes jos gali šviestis per tapetus. Tamsių, sodrių atspalvių dangoms paviršius turi būti gruntuojamas panašaus atspalvio gruntu.

     6. Gruntavimas yra būtinas! Čia svarbiausia teisingai nuspręsti ar Jums užteks grunto vandens pagrindu, ar reikės blokuojančio grunto (toks dažniausiai būna alkidinis vaitspirito pagrindu. Vandeniniai blokuojantys gruntai kainuoja žymiai brangiau.). Priežastis tame, kad skysti tapetai po padengimo džiūna keletą dienų, kartais iki savaitės. Per tą laiką drėgmė įsigeria gilyn į sieną ar lubas ir ištirpdo ten rastus nešvarumus, aktyvius pigmentus, rūdis. Džiūnant drėgmė traukiasi į paviršių, todėl gali atsirasti dėmės. Taigi, naujiems ar švariems paviršiams galima naudoti vandeninius gruntus, o visiems kitiems – blokuojančius gruntus. Visas plokštes ( OSB, MDF ir kitas ) būtina vieną ar dar geriau du kartus gruntuoti blokuojančiu gruntu. Ir būkite kantrūs, duokite gruntui pilnai išdžiūti.

     7. Jei paviršius labai lygus ar slidus, dirbti su skystais tapetais bus nepatogu, gali tekti tepti storesnį sluoksnį. Pašiurkštinimui patartina naudoti gruntą jau su įmaišytu smulkios frakcijos kvarciniu smėliu arba pačiam į gruntą jo įdėti ( 1 litrui – porą trejetą saujų smėlio).

     8. Skystų tapetų masę reikia susimaišyti iš anksto. Imkite po vieną maišą. Naudokite švarų šiltą vandenį, kad būtų malonu rankomis išmaišyti. Pradžiai imkite kokiu litru vandens mažiau, nei nurodo gamintojas. Išmaišykite ir uždarytoje taroje ar sandariuose maišuose leiskite masei brinkti reikalingą laiką ( nuo 1 iki 12 valandų, priklausomai nuo sudėties ). Prieš pradedant darbą dar kartą permaišykite, papildomai įpildami vandens, kad masė gautųsi nei per skysta, nei apysausė. Jei sunkiai dengiasi ar iš vieno maišo pasidengia per mažas plotas, gali būti, kad reikia dar vandens. Atskirai užmaišytus tapetus patartina permaišyti viename inde ir pasiruošti tokį kiekį, kokio reikės visai plokštumai pradėti ir baigti.

     9. Dengimui naudokite plastikinę stačiakampę glaistyklę. Galima purkšti ir kompresoriumi, bet tą geriau palikti profesionalams. Kaip dirbti pasižiūrėkite Youtube keletą mokomųjų filmukų. Pasitreniravus tikrai pavyks. Iškart idealiai lygiai padengti gali ir nepasisekti. Tapetų masė minkšta, jautri prisilietimui. Nesijaudinkite, padenkite kaip sugebate ir palikite džiūti. Po kelių valandų, kai paviršius pradės džiūti ir po truputį kietėti, drėgna glaistykle švelniai perbraukite paviršiumi ir galutinai išlyginkite. Jei kažkur padžiūvo ir neišsilygina, padrėkinkite vandeniu papurkšdami.

    10. Džiovinkite aktyviai. Dažnai vėdinkite, galite naudoti šildytuvą ar drėgmės surinkėją.

     Jei tiek perskaitę dar neišsigandote, Jūs šaunuolis(ė), teisingai padarėte ir dabar žinote viską, kad galėtumėte dirbti kaip profesionalas. Darbas su skystais tapetais yra prilyginamas relaksui, o gautas rezultatas Jus maloniai nustebins!