Prekių katalogas

Lygūs be rašto tapetai dažomo paviršiaus apsaugai nuo trūkimų

 •      Dažnai susiduriama su problema, kad užglaistytas ir išdažytas sienų ar lubų paviršius vėliau po kažkurio laiko sutrūkinėja. Priežastys gali būti įvairios : nauja statyba (bėgant laikui pastatas "sėda"), lubų blokų judėjimas (dėl sezoninių temperatūrinių ir drėgmės svyravimų), skirtingų medžiagų sandūros (pvz, plytos ir medis, nes skirtingos plėtimosi savybės), vibracijos (jei šalia intensyvus eismo judėjimas ar kaimynai daro "euroremontą"), medinis arba nestabilus metalinis gipso kartono paviršių karkasas ir t.t.

       Galima per blokų, gipso kartono ar skirtingų medžiagų sandūras ar jau atsiradusius trūkimus klijuoti 5 ÷ 10 cm pločio stiklo audinio ar tinkliuko juosteles, jas užglaistyti ir dažyti. Tai geriau, negu nieko, bet būna, kad sujudėjus paviršiams, pačios juostelės nesutraukomos, tačiau atsiranda įtrūkimai juostelių  kraštuose. Kad to išvengti, patartina armuojančiu tapetu klijuoti visą sienų ar lubų paviršių. Tada tempimo jėga pasiskirsto didesniame plote, taip santykinai sumažėja ir trūkimų neatsiranda.

       Pagrindinės armavimui naudojamos medžiagos yra :

       - lygūs stiklo audinio tapetai, dar tarp meistrų kitaip vadinami "sugertukas" , "voratinklis" , glaistomas stiklo audinys. Ant išlygintos baltos ( dėmės šviesis per tapetą! ) sienos juos galima klijuoti suleidžiant siūles arba suvedimą darant dvigubo pjovimo būdu (dvi tapetų juostos užleidžiamos 1 ÷ 2 cm viena ant kitos, pjaunama per abi, nepažeidžiant sienos, pašalinamos atpjautos juostelės ir taip suleidžiama siūlė). Tada išdžiūvus gruntuojama ir dažoma. Tai sunkusis būdas, nes šie tapetai ploni, tąsosi, sunku lygiai suleisti ar pripjauti, įgeria labai daug grunto ir dažų. Meistrai turi būti patyrę ir kruopštūs. Beje, kad mažiau įgertų, galima naudoti specialų gruntą-užpildą.

       Kitas, paprastesnis ir dažniau naudojamas būdas, nereikalaujantis ypatingų sugebėjimų, yra toks. Po pirminio grubaus glaistymo ( tais atvejais, kai glaistyti reikia 3 ÷ 4 kartus. Jei užtenka 1 ÷ 2 glaistymų, galima klijuoti iškart. ) stiklo audinio juostos klijuojamos paprasčiausiai užleidžiant siūles viena ant kitos, tada išdžiūvus paviršius galutinai užglaistomas, gruntuojamas ir dažomas.

       -  lygaus flizelino tapetai. Klijuojami siūles suleidžiant viena prie kitos. Paviršius turi būti išlygintas ir baltas, kad nesišviestų plėmais. Gruntuoti nėra būtina, tiesiog dažomi du kartus.

   

       Šios medžiagos naudojamas, kai reikalingas lygus paviršius. Kai norisi reljefo ar paviršius nėra labai lygus, armavimui taip pat sėkmingai galima klijuoti reljefinius stiklo audinio tapetus arba dažomus ar spalvotus vinilinius tapetus flizelino pagrindu.

       Kuo storesni tapetai, tuo jie stipresni ir labiau armuoja sieną. Storis matuojamas gramais į m² - kuo daugiau gramų, tuo tapetas bus stipresnis.

    

  Lygus stiklo audinys paviršiaus armavimui 64g
  Kodas: 4979

  Kaina už ruloną 1×25m (25m²)

  Storis 64g/m²

  1 rūšis, Danija

  28 
  Lygus flizelinas paviršiaus armavimui 177602
  Kodas: 177602

   Kaina už 1m, rulonas 1,06×25m

  Storis apie 120g/m²

  RASCH, Vokietija

  210
  Lygus stiklo audinys paviršiaus armavimui gruntuotas
  Kodas: 4965

  Kaina už ruloną 1×25m (25m²)

  Storis 120g/m²

  1 rūšis, Danija

  49