Prekių katalogas

Stiklo audinio dažomi tapetai

 •       Didelis atsparumas – ne vienintelė, bet turbūt pati ryškiausia stiklo audinio dažomų tapetų savybė. Jį tiesiog neįmanoma suplėšyti, nes stiklo audinys atlaiko didžiules mechanines apkrovas. Ir ne tik mechanines. Jis nereaguoja net su stipriomis rūgštimis ir šarmais, kurie suardo bet kokias organines medžiagas. Yra nedegus, įkaitęs neišskiria kenksmingų medžiagų, atlaiko gana aukštas temperatūras.
       Nusipirkti stiklo audinio tapetus – reiškia pamiršti remonto rūpesčius ilgam. Daug metų galėsite mėgautis sienų grožiu ir atsparumu. Bet už šias savybes teks sumokėti, nes šie tapetai yra brangiausi iš dažomų sienų dangų.
       Tai susiję su sudėtingu gamybos procesu. Žaliava stiklo audinio gamybai yra natūralios medžiagos : kvarcinis smėlis, klintys, soda ir molis. Pagaminti stiklo ruošiniai aukštoje 1350°C temperatūroje išlydomi į skystą stiklo masę, kuri, pereidama per mikroskopines platinos plokštelių angas, pavirsta ploniausiomis stiklo gijomis. Šios 8 ÷ 12 mikronų gijos jungiamos į siūlus ir vyniojamos į rites. Kadangi stiklo gijų diametras yra didesnis, nei odos porų, stiklo audinys yra nepavojingas odai. Vėliau iš stiklo siūlų audimo staklėmis yra audžiamas įvairių raštų stiklo audinys. Kad audinys išlaikytų savo struktūrą ir būtų patogus klijuojant, jį impregnuoja krakmolingu skysčiu. Tada pjausto, vynioja į rulonus ir siunčia į prekybos vietas.
       Audimo metu gali pasitaikyti įvairūs defektai. Atrinkti kokybiški stiklo audinio tapetai parduodami kaip 1 rūšies. Su smulkiais defektais (rašto netolygumai, siūlų pasibangavimai, mazgeliai) parduodami pigiau kaip 2 rūšies tapetai.
       Dėl savo savybių stiklo audinio tapetai ypač tinka ir labai dažnai klijuojami visuomeninio naudojimo patalpose. Kadangi yra natūralūs ir nekenksmingi, tinka net ir vaikų kambariams.

       Tai, ko gero, žinomiausi ir seniausiai naudojami dažomieji tapetai. Gaminamas tiek įvairių raštų, tiek ir visiškai lygus, be reljefo stiklo audinys, skirtas sienas ar lubas apsaugoti nuo įtrūkimų. Standartiniai matmenys: 1 x 50 m, 1×25m. Kaina: 0,45 ÷ 2,60 €/m2. Reikalingi specialūs klijai (1 m2 išklijuoti kainuos apie 0,30 ÷ 0,50 €).

       Privalumai:
       - labai tvirti, atsparūs trynimui ir smūgiams. Galima daug kartų (4-6) perdažyti, keisti atspalvį;
       - labai atsparūs trūkimams, stiprina tinko, gipso glaisto bei minkštus paviršius;
       - leidžia sienai “kvėpuoti”, atsparūs drėgmei, todėl tinka ir drėgnoms sienoms;
       - nedega.
       Trūkumai:
       - mažas raštų pasirinkimas, nėra naujų, originalių raštų;
       - neturint patirties sunkoka klijuoti, kokybiškai suleisti kraštus;
       - klijavimo metu stiklo audinio plaušeliai dirgina odą ir kvėpavimo takus. Stiklo audinį dažyti būtina;
       - palyginti su kitais dažomaisiais tapetais, sunaudojama 30 ÷ 50% daugiau dažų.

       Klijavimui rekomenduočiau naudoti kokybiškus daniškus klijus stiklo audiniui DANA LIM Vaevlim Extra 214 .

  Lygus stiklo audinys paviršiaus armavimui 64g
  Kodas: 4979

  Kaina už ruloną 1×25m (25m²)

  Storis 64g/m²

  1 rūšis, Danija

  28 
  Lygus stiklo audinys paviršiaus armavimui gruntuotas
  Kodas: 4965

  Kaina už ruloną 1×25m (25m²)

  Storis 120g/m²

  1 rūšis, Danija

  49 
  Stiklo audinio tapetai 4958
  Kodas: vid4958

  Kaina už 1m, rulonas 1×20m

  Vidutinio audinio raštas, gruntuoti

  2 rūšis , Danija

  150