FOTOTAPETAI

  •       Jei norite pribloškiančio interjero, klijuokite fototapetus. Dabar jie labai populiarūs, tuo labiau, kad ir pasirinkimas tiesiog beribis. Temos pačios įvairiausios : gamta, miesto vaizdai, įvairios tekstūros, vaikiški ir t.t. Fototapetai praplečia patalpos erdvę, gali būti su 3D efektais, sukuria tam tikrą nuotaiką. Dažniausiai jie klijuojami ant sienos, kuri yra atviriausia, neužstatyta, normaliai apšviesta.
          Rinkdamiesi fototapetus, pirmiausia apsispręskite, kokios kainos ir kokybės norėsite.
          Jei planuojate pigiai „prasisukti“, teks rinktis iš popierinių fototapetų. Jie spausdinami ant popieriaus pagrindo, o pats fototapetas suklijuojamas iš atskirų dalių (nuo 1 iki 8 arba dar daugiau). Klijuojant klijais tepamas pats fototapetas, siūles rekomenduotina 1-3 mm užleisti vieną ant kitos, didesnes pūsles pasistengti išlyginti, o mažos pūslelės džiūdamos dažniausiai išsilygina. Žiūrint iš arti į popierinius fototapetus matosi sujungimai, raštas ne taip gerai susileidžia, nors atspausdinimo kokybė gera, spalvos ryškios ir iš toliau žiūrint vaizdas tikrai įspūdingas. Popieriniai fototapetai puikiai tiks vaikų kambariams ar nebrangiems interjerams. Jų kainos apie 5 ÷ 10 €/m2.
           Kokybiškiems interjerams rinkitės tik fototapetus flizelino pagrindu. Tokie fototapetai dažniausiai klijuojasi iš atskirų vertikalių juostų, tas juostas glaudžiant kraštas prie krašto. Klijais tepama tik siena, o fototapeto juosta glaudžiama prie jos sausa. Flizelino pagrindas yra stabilus, klijuojant jis nesipūslėja, džiūdamas nesitraukia. Siūlės labai gerai susileidžia, jų praktiškai nesimato. Pats flizelino pagrindas yra stipresnis už popierinį pagrindą, paviršius gali būti lygus arba reljefinis, atspausdinimo kokybė labai gera. Tiek iš arti, tiek iš toli flizelininiai fototapetai žiūrisi kokybiškai ir įspūdingai. Premium lygio storesnio flizelino fototapetų kainos apie 15 ÷ 45 €/m2, nors gaminami ir plono flizelino pagrindo pigesni fototapetai už 8 ÷ 15 €/m2. Brangesni fototapetai parduodami tik pagal užsakymą, pigesnių dalį galima iškart įsigyti, o kitus teks užsakyti. Pristatymo terminas apie 1 – 2 mėnesiai, todėl planuokite užsakymą iš anksto. 

    Rinkitės gamintoją: